Seçilenler

 

“30 Eylül 2010 tarihinde program ilk defa Türkiye’de tanıtıldı. Sn Erol Günaydın 2011 yılı için Program  Elçisi olmayı kabul ederek program onurlandırdı.”

 

Erol Gunaydın - Türkiye İlk Program Elçisi - 2011


Yılların tiyatro oyuncusu Erol Günaydın, bugün 77 yaşında. Bir zamanlar, eşi kemoterapi alırken hastanede gördüğü ve çok değişik bir durum olarak karşıladığı Ostomi hastalığıyla 2008 yılının Ağustos ayında bizzat tanışmış. Ameliyattan sonra ağrıları geçen, kızlarının da desteği ile yeni yaşamına kolayca alışan Erol Bey, günlük aktivitelerine, çekimlerine ve seyahatlerine rahatlıkla devam edebiliyor. 

"Yeni durumunuz başta korkutucu gelebilir ama ostomili hastalar Everest Tepesi'ne bile çıkabiliyor. Önemli olan yeni yaşamlarına bir an önce uyum sağlayıp kaldıkları yerden devam etmeleri. Bu konuda bizlere düşen görev, aktif bir yaşam sürdürebilecekleri konusunda hem hastaları hem de toplumu bilinçlendirmek. İşte tam bu noktada ameliyat sonrası fizyolojik ve psikolojik engelleri aşarak, yaşam sevincini tekrar yakalayan örnek kişileri bulmak ve hikayelerini paylaşmak büyük önem taşıyor."