Programın Amacı


Great Comebacks®, "Benim Hikayem" Programı'nın amacı, ostomi ameliyatı geçirdikten sonra ümitsizliğe kapılmayan, fiziksel ve fizyolojik engellerin üstesinden gelerek eksiksiz ve aktif bir yaşama geri dönen kişileri bulmaktır.

Programımız sayesinde, Türkiye'de bulunan ostomili kişiler, hayallerini gerçekleştirmesinde, spor yapmasında veya sevdiği bir hobiyle uğraşmasında, ostominin herhangi bir engel teşkil etmeyeceğine örnek oluşturan diğer ostomili bireylerle tanışma olanağı bulacaklar. Programın diğer bir hedefi ise, ostomi ve ostomiyle yaşamak hususunda halkın ve tıp camiasının bilincini arttırmaktır.

Ostomili kişilere, ailelerine ve arkadaşlarına, ostomiye rağmen diğer insanlar gibi sorunsuz ve üretken bir yaşam sürmenin mümkün olduğunu anlatmak istiyoruz.

Bu mesajımızı, mümkün olduğunca çok insan ulaştırmak istiyoruz.


BİLİNCİ ARTIRMAK...

İnsanlar, anlayamadıkları şeyden korkarlar. Ostomili kişileri, ailelerini, arkadaşlarını ve hatta halkı bilinçlendirerek ostomili hastalara karşı olan bakış açısını değiştirebiliriz.


HAYAL KURMAKTAN VAZGEÇMEYİN...

İster kendi şirketinizi kurmayı hayal edin, ister uzak ülkelere seyahat etmeyi veya paraşütle atlamayı düşleyin– yaşamınızı yönlendirme ve hayallerinizi gerçekleştirme tarzınız, diğer ostomili hastalar için bir ilham kaynağı olabilir. Hikâyenizi dinlemek istememizin amacı budur.

İçinizde mutlaka, diğer insanların yaşamlarını beklemeye almak ve hayallerini izlemekten vazgeçmek gerekmediğini ayırt etmelerini sağlayacak bir şeyler barındırıyorsunuz. Bu insanların yeniden hayal kurmasına yardımcı olacak ve yaşamdan bütünüyle zevk almaları için onlara cesaret vereceksiniz, çünkü siz, bu insanların içinde bulundukları durumu, hiç kimsenin anlayamayacağı kadar iyi anlıyorsunuz.

İşte Great Comebacks®, "Benim Hikayem" Programı budur.


BİR KARAR VERİN...

Umuyoruz ki sizin sayenizde, Türkiye'de bulunan ostomili insanlar, ostominin, hedeflerine ulaşmayı önleyen aşılamaz bir engel olması gerekmediğini anlama fırsatını yakalayacaklar.